कांग्रेसमा विधान मिच्न सुरु

६ चैत, काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसले विधान मिच्न सुरु गरेको छ । उम्मेदवार छनोट गर्ने संसदीय समिति समयमा गठन नहुँदा विधानले दिएको समयसीमा लागु नहुने भएको हो ।

विधानको धारा ३३ मा रहेको ‘उम्मेदवारीबारे अन्य व्यवस्था’को (१) मा ‘कुनै पनि तहको प्रत्यक्ष तर्फको उम्मेदवार मनोनयन दर्ता हुने मिति भन्दा एक महिना पूर्व अन्तिम निर्णय गरिसक्नुपर्ने’ उल्लेख छ । विधानको उक्त व्यवस्था अनुसार चैत १० भित्र कांग्रेसले सबै उम्मेदवार तय गरिसक्नुपर्ने हुन्छ ।

३० बैशाखमा हुने स्थानीय तहको निर्वाचनका लागि उम्मेदवारको मनोनयको मिति निर्वाचन आयोगले बैशाख ११ र १२ तोकेको छ । आयोगले तोकेको समय र पार्टीे विधान अनुसार चैत १० भित्र कांग्रेसका उम्मेदवार निश्चित हुनुपर्छ । तर, आयोगले तय गरेको मिति भन्दा ठीक एक महिना अघि कांग्रेसले केन्द्रीय समितिको बैठक बोलाएको छ । उम्मेदवार तय भइसक्नुपर्ने समयमा संसदीय समिति गठन गर्नका लागि बैठक डाकिएको हो । उक्त बैठकले संसदीय समिति बनाएपछि मात्रै उम्मेदवार छनोटको बाटो खुल्छ । केन्द्रमा बनेको संसदीय समितिले छ वटा महानगरका प्रमुख र उपप्रमुख तय गर्ने अधिकार छ ।

( याे समाचार अनलाइन खबरबाट लिएको )

© कपिलवस्तु जागरण, कपिलवस्तु
Powered By: PiT Group